Základná škola Sečovská Polianka s elokovanou triedou v Cabove

JAZYKOVÁ TRIEDA PRE ŽIAKOV 1.- 2. ROČNÍKA

CIELE:  - efektívne využitie časového priestoru

- pomoc rodičom detí, ktorých nástup do práce je pred 07,00 hodinou

-  podporiť záujem rodičov a detí o vzdelávanie sa  v oblasti cudzích

jazykov konkrétne anglického jazyka

-  príprava žiakov na vyučovanie cudzieho jazyka vo vyšších ročníkoch zaujímavejšou, hravou formou

CIEĽOVÁ SKUPINA :

VEK:  ročníky 1995, 1996, 1997

TRIEDA:  I. II.

POČET:  15

ČASOVO-TÉMATICKÝ PLÁN

NOVEMBER:  Ahoj! Ako sa voláš?

Priatelia v triede.

Veci v triede.

Čo robím v triede.

DECEMBER:   Zima.

Vianoce.

JANUÁR:   Nový rok.

Narodeninová party. Koľko máš rokov?

Poď sa hrať.

FEBRUÁR:   Moja rodina.

Môj dom.

MAREC:    Moja tvár.

Moje telo.

Ako sa obliekam.

APRÍL:    Jar, sviatky jari.

Zvieratá doma, v lese.

Rastliny a ich plody.

MÁJ:    Príroda okolo nás.

Na piknik.

JÚN:     Deti,deťom.

Čo sme sa naučili.

CHARAKTERISTIKA  ŠKOLY

Škola ako inštitúcia vzdelávania a výchovy mladej generácie je neoddeliteľnou

Súčasťou života spoločnosti. Systém a úroveň vzdelávania i výchovy bol a je odrazom vývoja spoločnosti a jeho kvalita a úroveň je poznamenaná historickým vývojom.

Najstaršie poznatky o školstve v obci pochádzajú z 19. stor., keď v obci existovala iba jedna škola. V roku 1900 sa na mieste starej školy vybudovala nová budova grécko-katolíckej školy s prvým učiteľom Ferenčíkom.

V tom istom období si rímsko-katolíci vybudovali vlastnú školu, ktorú navštevovali i cigánske(rómske ) deti. Prvou učiteľkou bola Krenko Ilona.

V oboch školách sa vyučovalo v maďarskom jazyku. Po vzniku 1. ČSR sa začalo školstvo budovať na nových základoch. Vyučovať sa začalo v slovenskom jazyku.

1.2.1944 vznikla štátna ľudová škola a neskôr aj štátna meštianska škola. Tie sa v roku 1953 zlúčili do jednej osemročnej strednej školy. Riaditeľom školy bol V. Turčan. V tom čase sa vyučovalo na troch miestach.

19. apríla 1962 bola slávnostne odovzdaná do prevádzky nová(na vtedajšie pomery moderná)  budova školy, ktorá vyriešila vlečúce sa problémy školstva.

Vyučovanie sa sústredilo na jedno miesto . Vybavenie školy bolo v tomto období na dobrej úrovni, priestory postačujúce.

Ďalšie roky priniesli do školstva nové štrukturálne zmeny. Opätovné zavedenie 9. ročníka prinieslo do školstva nové problémy. Museli sme riešiť nedostatok miestností pre triedy. Z dnešného pohľadu je to už len dočasné riešenie.

V areáli školy je rozostavaná stavba novej budovy, ktorá dokončením / /predpoklad šk. r. 2003-2004/ vyrieši priestorové problémy tried, ale aj nedostatok kabinetov, špeciálnych učební, dielní a telocvične.

V súčastnosti je škola plnoorganizovaná s elokovanou triedou v Cabove

/ 1.-3.ročník/.

V tomto školskom roku ju navštevuje 354 žiakov, z toho 10 v elokovanej triede v Cabove.

Na prvom stupni máme 6 tried s počtom žiakov 122, na druhom stupni je 10 tried s počtom žiakov 232.

Máme dve oddelenia ŠKD, ktoré navštevuje 38 žiakov.

Učiteľský kolektív tvorí 25 pedagogických zamestnancov. Riaditeľom školy je PaedDr.  Ján  Karol,  zástupkyňami  školy    PaedDr.  Viera  Šuličová,MVDr. Dagmar Fedorová.

plánované aktivity page.

Pri prípadných chybách, či nesprávnom pracovaní stránky, prosím ohlaste chybu
Naposledy aktualizovaná: máj 24, 2004.